Żelazko turystyczne Rowenta

First Class DA1510 Idealny towarzysz w podróży
Idealne prasowanie gdziekolwiek jesteś!

First Class to idealne urządzenie na wakacje - dwunapięciowe zasilanie umożliwia korzystanie z niego w różnych krajach, a etui, kompaktowe wymiary oraz składana rączka doskonale sprawdzają się w podróży. To żelazko na parę łączy w sobie wydajność i precyzję, zapewniając doskonały efekt prasowania wszędzie gdzie tego potrzebujesz.  

Nr referencyjny : DA1510F2

TOWARZYSZ W PODRÓŻY - NAJWYŻSZA KLASA PRASOWANIA

Żelazko Rowenta First Class pozwala osiągnąć doskonały efekt prasowania, gdy akurat go potrzebujesz, dzięki funkcjom spełniającym wymogi współczesnych podróżników.

Dwunapięciowe zasilanie pozwala na używanie żelazka w różnych krajach, a etui podróżne, kompaktowe wymiary i składana rączka umożliwiają wygodne spakowanie go.

Para rozprowadzana jest za pomocą opatentowanej technologii stopy Microsteam200 z wyprofilowanym czubkiem do prasowania trudno dostępnych miejsc.

Ciągły wyrzut pary w ilości 10 g na minutę wygładza nierówności, a dodatkowe uderzenie pary w ilości 45 g pozwala prasować grube tkaniny i oporne fałdy.

Dzięki funkcjom takim jak zbiornik na wodę o pojemności 70 ml, czy łatwemu prasowaniu pionowemu, Rowenta First Class jest idealnym towarzyszem podróży, zapewniającym solidne efekty prasowania.

Dokumentacja

FAQ

Deska powinna być jak najlepiej dostosowana do wzrostu użytkownika. Powinna być stabilna i sztywna, tak aby można było na niej postawić generator pary.
Deska powinna posiadać perforacje, tak aby para mogła przenikać przez włókna, rozmiękczając je i czyniąc prasowanie łatwiejszym. Również pokrowiec deski do prasowania powinien być przepuszczalny dla pary.
Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka:
• Używana woda jest niewłaściwego typu (zob. FAQ „Jaką wodę stosować do prasowania”).
• Zastosowany produkt jest na bazie skrobi (zawsze spryskiwać odwrotną stronę prasowanego materiału, a po zakończeniu oczyścić żelazko)
• Włókna odzieży pozostały w otworach żelazka i doszło do ich zwęglenia.
• Odzież nie została dokładnie wypłukana i pozostały w niej resztki detergentu lub uprasowano nowo zakupioną odzież przed jej wypraniem.
• Należy sprawdzić zalecany typ wody w instrukcji użytkowania i regularnie przecierać stopę wilgotna gąbką.
Dobór właściwej temperatury prasowania to kwestia zasadnicza. Żelazko wyposażone jest w termostat, który odpowiada za precyzyjną regulację temperatury powierzchni stopy. Na termostacie znajdują się oznaczenia w postaci kropek, których liczba odpowiada poziomom temperatury. Należy dostosować temperaturę żelazka do materiału, z którego wykonana została odzież: - Oznaczenie w postaci 1 kropki dla materiałów syntetycznych. - Oznaczenie w postaci 2 kropek dla wełny i jedwabiu. - Oznaczenie w postaci 3 kropek dla bawełny i lnu.
1. Nie należy zbyt często korzystać z przycisku uderzenia pary. Przed każdym kolejnym użyciem należy zaczekać kilka sekund.
2. Przełącznik temperatury musi wskazywać położenie w obszarze pary (między 2 kropkami a położeniem maksymalnym).
3. Z funkcji pary należy korzystać wyłącznie przy w pełni rozgrzanym żelazku (lampka musi być wyłączona).
Funkcja prasowania w pionie umożliwia prasowanie tkanin na miejscu lub na wieszaku.
W tym celu należy ustawić pokrętło temperatury prasowania na najwyższą pozycję.
• Nie zdejmować ubrania z wieszaka i delikatnie naciągnąć tkaninę jedną ręką.
• Naciskać przycisk kontroli pary od czasu do czasu i przesuwać żelazko od góry do dołu.
Ponieważ wytwarzana para jest bardzo gorąca, zmiękcza włókna i usuwa zagniecenia.
Uwaga: nigdy nie używać funkcji prasowania w pionie na rzeczy noszonej przez kogoś.
Tak. Nie należy wówczas napełniać zbiornika wodą. Pokrętło regulacji pary należy ustawić w położeniu prasowania bez pary i dobrać temperaturę do materiału (kropki •, ••, •••). Po zakończeniu prasowania i ostygnięciu żelazka zalecamy przetarcie stopy żelazka i otworów pary, tak aby usunąć wszelkie przypalone włókna, które mogły zacząć gromadzić się wokół otworów wylotowych.
Jeżeli żelazko nie było używane przez dłuższy czas (na przykład kilka tygodni), należy włączyć je najpierw nad zlewem i potrzymać tak przez kilka minut, aby usunąć wszelki osad, który mógłby poplamić odzież.
Nie. Żelazko należy odłączyć od zasilania na czas napełniania go wodą.
Aby uniknąć uszkodzenia stopy, stosuj się do następujących zaleceń: - Zawsze odstawiaj żelazko pionowo lub na podstawie (w zależności od modelu), - Unikaj prasowania szorstkich przedmiotów (guzików, zamków błyskawicznych itp.), - Nigdy nie czyść stopy ściernymi lub metalowymi zmywakami.
Świecące ślady mogą pojawić się na niektórych tkaninach, dotyczy to zwłaszcza ciemnych materiałów. Zalecamy prasowanie ciemnych ubrań po lewej stronie przy użyciu odpowiedniej temperatury.
Podczas prasowania mieszanych tkanin, dopasuj temperaturę do najdelikatniejszych włókien.
UWAGA: studzenie żelazka zajmuje więcej czasu niż jego nagrzewanie. Zalecamy rozpoczęcia prasowania od tkanin, które muszą być prasowane w niskiej temperaturze.

Nie. Przed odłożeniem żelazka należy pozostawić je do ostygnięcia i postąpić zgodnie z następującymi 4 zaleceniami:
opróżnić zbiornik z wody, ustawić termostat w położeniu minimalnym, wyłączyć regulator pary i ustawić żelazko pionowo lub odłożyć na podstawę (w zależności od modelu).
Najpierw należy napełnić zbiornik żelazka wodą do poziomu maksymalnego.
Ustawić pokrętło termostatu w położeniu temperatury maksymalnej, a przełącznik pary w położeniu prasowania bez pary. Włączyć żelazko.
Ustawić żelazko pionowo i pozostawić do nagrzania przez około 5 minut.
Odłączyć żelazko od zasilania, a następnie przytrzymać je poziomo nad zlewem.
Wyjąć zawór systemu oczyszczania z kamienia (lub ustawić przełącznik w położeniu samoczyszczenia w zależności od modelu). Z komory pary wydostaną się para, woda i osad kamienia, a żelazko zostanie oczyszczone.
Na koniec założyć z powrotem zawór systemu oczyszczania z kamienia. Gdy żelazko jest zimne, za pomocą odkurzacza można wydobyć z otworów osad kamienny i zanieczyszczenia, które mogły zapchać otwory w stopie.
Cztery ważne wskazówki:
Po zakończeniu prasowania opróżnić zbiornik, zamknąć regulator pary, ustawić termostat w położeniu minimalnym i ustawić żelazko pionowo lub odstawić na bazę (w zależności od modelu).
Mycie:
Przecierać za pomocą miękkiej wilgotnej ściereczki. Nie używać środków czyszczących ani rozpuszczalników.
Jeżeli żelazko jest wyposażone w funkcję samoczyszczenia, przed skorzystaniem z niej należy zapoznać się z treścią instrukcji użytkowania.
Wskazówki:
• Z żelazkiem zawsze stosować nieuzdatnioną wodę. Jeżeli stosowaną wodę cechuje wysoka twardość, zaleca się stosowanie mieszanki 50% nieuzdatnionej wody kranowej i 50% wody destylowanej.
• Nie kłaść żelazka na ostrych przedmiotach, takich jak suwaki czy metalowe guziki.
• Nie kłaść żelazka stopą na szorstkich powierzchniach.
Aby zapobiec zagrożeniom dla zdrowia, należy podjąć odpowiednie środki bezpieczeństwa.

• Ogromnie ważne jest by nie pozostawiać rozgrzanego żelazka bez nadzoru.
Ma to na celu nie tylko zapobieganie przegrzewaniu się żelazka lub powierzchni, na której zostało ono ustawione, ale również uniknięcie ryzyka poparzenia. W przypadku uzasadnionych obaw o bezpieczeństwo warto wybrać żelazko z wyłącznikiem automatycznym.
Nigdy nie pozostawiać żelazka w zasięgu dzieci lub zwierząt, które mogą strącić żelazko, co mogłoby zakończyć się dla nich urazami ciała.

• Podobnie jak innych urządzeń elektrycznych żelazka nie należy wkładać do wody.

• Nie należy używać żelazka, które upadło lub ma uszkodzony kabel zasilający. W razie wątpliwości co do stanu żelazka należy skontaktować się z serwisem.

• Przed odstawieniem, rozpoczęciem czyszczenia oraz napełnieniem żelazka wodą (nie dotyczy modeli z wyjmowanym zbiornikiem na wodę) należy odłączyć je od zasilania. Regularnie sprawdzać poziom wody.
Do płukania bojlera nie używać środka odkamieniającego ani octu, które mogą spowodować jego uszkodzenie.
• Samoczyszczenie: nagrzać żelazko, odłączyć je od zasilania, wyjąć zawór systemu oczyszczania z kamienia oraz spryskać żelazko nad zlewem.
• Czyszczenie zaworu systemu oczyszczania z kamienia: wyjąć zawór systemu oczyszczania z kamienia i zamoczyć w szklance octu spirytusowego lub soku z cytryny na 4 godziny.

Jeśli twoje żelazko jest wyposażone w system oczyszczania kamienia, jego zawór należy czyścić raz w miesiącu.

• W tym celu należy odłączyć żelazko od zasilania i pozostawić do ostygnięcia na 30–45 minut.
• Wylać wodę i wyjąć zawór, trzymając za jego górną część.
• Zawór umieścić na 2 godziny w szklance zimnej wody z dodatkiem soku z cytryny.
• Następnie przepłukać dużą ilością wody i umieścić zawór z powrotem w żelazku. UWAGA! Nigdy nie należy dotykać końcówki zaworu.

Zbiornik nie został zaprojektowany do całkowitego opróżnienia. Żelazko można bezpiecznie przechowywać nawet z niewielką ilością wody. Podczas przechowywania należy usunąć możliwie najwięcej wody i przechowywać urządzenie w pozycji pionowej.
Stopa z powłoką Durilium:
Regularnie czyścić stopę wilgotnym niemetalowym zmywakiem do naczyń. Aby ułatwić sobie czyszczenie oraz uniknąć korozji stopę żelazka można przecierać wilgotną gąbką w czasie, gdy nadal jest ciepła.
Jeżeli usunięcie zanieczyszczeń jest utrudnione, należy użyć sztyftu przeznaczonego do czyszczenia powłoki Durilium.

Stopa ze stali nierdzewnej:
Stopę żelazka należy czyścić, gdy jest zimna, za pomocą wilgotnej ściereczki lub miękkiej gąbki.

Stopa z powłoką Autoclean:
W celu uniknięcia ryzyka uszkodzenia powierzchni zaleca się przetarcie ciepłej stopy wilgotną ściereczką.
Uwaga: użycie środka do czyszczenia żelazek spowoduje uszkodzenie powłoki samoczyszczącej Autoclean.
3 możliwe przyczyny:
• Brak zasilania. Sprawdzić prawidłowe podłączenie wtyczki lub podłączyć ją do innego gniazdka.
• Ustawienie na zbyt niską temperaturę. Ustawić pokrętło regulacji temperatury w położeniu wyższej temperatury.
• Zadziałał elektroniczny wyłącznik automatyczny. Poruszyć żelazkiem.
* W zależności od modelu.
Przed rozpoczęciem napełniania należy zawsze ustawić tryb prasowania bez pary.
Niektóre modele wytwarzają parę w ustawieniu na jedną kropkę, jednak większość naszych żelazek wytwarza parę jedynie w ustawieniu na dwie lub trzy kropki. Na pokrętle termostatu można zauważyć, że ustawienia na dwie lub trzy kropki mają zacienione tło, co oznacza, że w tym ustawieniu dostępne jest wytwarzanie pary.
Nie wszystkie otwory służą do wyprowadzania pary. Mniejsze otwory w stopie przypominają otwory pary, ale w rzeczywistości mają za zadanie ułatwiać przesuwanie stopy.
W zbiorniku może znajdować się zbyt mało wody. Napełnić zbiornik wodą w ilości zalecanej przez instrukcję użytkowania i nacisnąć kilkukrotnie przycisk spryskiwacza, aby zakończyć napełnianie.
Wszystkie żelazka są wyposażone w lampkę termostatu. Włączanie się i wyłączanie termostatu jest zjawiskiem normalnym. Termostat zapewnia utrzymanie pożądanej temperatury stopy. Jeżeli lampka trybu automatycznego wyłączenia Auto Off pulsuje, konieczne jest wyłączenie trybu Auto Off. W tym celu należy delikatnie potrząsnąć żelazkiem, co spowoduje ponowne uruchomienie nagrzewania.
W czasie pierwszego nagrzewania żelazka może pojawić się nieprzyjemny zapach lub dym, będący skutkiem dopalania się pozostałości poprodukcyjnych. Nie jest to zjawisko niebezpieczne i powinno szybko ustąpić.
Jest to zjawisko normalne. Żelazko wytwarza duże ilości pary, która ulega kondensacji na desce. Krople mogą pojawiać się pod deską i kapać na podłogę.
Żelazko zostało położone poziomo z nieopróżnionym zbiornikiem na wodę oraz przełącznikiem ustawionym w położeniu pary. Kładąc żelazko poziomo, należy upewnić się, że zbiornik jest pusty, a przełącznik jest ustawiony w położeniu prasowania bez pary.
Sprawdź następujące elementy:
• Zbiornik jest pusty lub prawie pusty; dolej wody,
• Wybrana temperatura jest zbyt niska, aby umożliwić wytwarzanie pary; ustaw termostat na strefę pary (od 2 kropek do pozycji MAX),
• Jeżeli Twoje żelazko ma system kontroli Dry/Steam (na sucho/para), ustaw je na pozycję pary,
• W żelazku zgromadził się kamień; odkamień żelazko.
Żelazko wyposażono w inteligentny system (ruchomy czujnik), który chwilowo wstrzymuje wyrzut pary, gdy żelazko nie jest poruszane lub jest ustawione w pozycji poziomej. Funkcja ta zapobiega marnotrawieniu pary, gdy zajmujemy się układaniem ubrań.
Sprawdź następujące elementy:
• Zbiornik jest pusty lub prawie pusty, dolej więcej wody,
• Wybrana temperatura jest zbyt niska, aby korzystać z tej funkcji; ustaw termostat w obszarze między 3 kropkami a pozycją MAX.
Z funkcji „dodatkowa para” lub „turbo” należy korzystać z umiarem – po każdym naciśnięciu przycisku należy odczekać kilka sekund.
Napełniasz zbiornik, kiedy żelazko jest nastawione na pozycję pary - należy nastawić je na pozycję „na sucho”. Ewentualnie zbiornik jest przepełniony - nie przekraczaj poziomu MAX w zbiorniku.

Lekko potrząsnąć żelazkiem, aby je uruchomić. Lampki kontrolne powinny zacząć migać, a następnie żelazko powinno zacząć się nagrzewać.
Niektóre środki ochrony tkanin i włókna syntetyczne mogą przywierać do powierzchni żelazka. Wyczyść powierzchnię żelazka.
Jest to prawdopodobnie skrystalizowana postać podchloryny wapniowego. Należy dokonać dwu lub trzykrotnego czyszczenia zgodnie z instrukcją użytkowania. Jeśli to nie rozwiązało problemu, być może żelazko trzeba naprawić. Skontaktuj się z centrum serwisowym.
Wewnętrzne elementy mogą wytwarzać metaliczne dźwięki podczas zmian temperatury. Jest to normalne.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Zanieczyszczenia mogą być skutkiem użycia środków odkamieniających lub dodatków do wody. Nie należy wlewać tego typu substancji do zbiornika na wodę (zob. zalecenia dotyczące wody). W komorze parowej lub na stopie mogą znajdować się resztki; należy zastosować funkcję samooczyszczania (w zależności od modelu). Odzież przeznaczona do prasowania, zwłaszcza nowe ubrania, musi być wyprana i dokładnie wypłukana z resztek proszku oraz substancji chemicznych. Jeżeli resztki te nie zostaną usunięte podczas prania, mogą ujawnić się w formie powstających podczas prasowania brązowych lub białych plamek lub smug.
Za pomocą termostatu należy dostosować temperaturę do rodzaju materiału. Przyczyną przywierania może być użycie krochmalu. Używając krochmalu, należy spryskać nim odzież z tej strony, która nie ma kontaktu ze stopą żelazka. Oczyść stopę z gumowych nadruków znajdujących się na materiale (materiał taki należy każdorazowo prasować na odwrotnej stronie gumowych nadruków).
Zbiornik na kamień to zbiornik, w którym automatycznie zbiera się kamień tworzący się wewnątrz żelazka. Ilość kamienia zależy od twardości wody.

Jeżeli żelazko pozostaje ponad 8 minut nieruchome (w pozycji pionowej lub na podstawie) lub ponad 30 sekund położone na płasko, system elektroniczny odcina zasilanie i miga lampka kontrolna Auto Stop.
Aby ponownie uruchomić żelazko, wystarczy nim lekko potrząsnąć, aż lampka kontrolna Auto Stop przestanie migać.
System zapobiega przywieraniu stopy. Jej aktywna powłoka eliminuje włókna i nieczystości, które często przywierały do stopy i ostatecznie ograniczały ślizg.
Im większa moc, tym szybcież żelazko osiąga wybraną temperaturę.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.