Żelazko turystyczne Rowenta

First Class DA1510 Idealny towarzysz w podróży
Idealne prasowanie gdziekolwiek jesteś!

First Class to idealne urządzenie na wakacje - dwunapięciowe zasilanie umożliwia korzystanie z niego w różnych krajach, a etui, kompaktowe wymiary oraz składana rączka doskonale sprawdzają się w podróży. To żelazko na parę łączy w sobie wydajność i precyzję, zapewniając doskonały efekt prasowania wszędzie gdzie tego potrzebujesz.  

Nr referencyjny : DA1510F2

TOWARZYSZ W PODRÓŻY - NAJWYŻSZA KLASA PRASOWANIA

Żelazko Rowenta First Class pozwala osiągnąć doskonały efekt prasowania, gdy akurat go potrzebujesz, dzięki funkcjom spełniającym wymogi współczesnych podróżników.

Dwunapięciowe zasilanie pozwala na używanie żelazka w różnych krajach, a etui podróżne, kompaktowe wymiary i składana rączka umożliwiają wygodne spakowanie go.

Para rozprowadzana jest za pomocą opatentowanej technologii stopy Microsteam200 z wyprofilowanym czubkiem do prasowania trudno dostępnych miejsc.

Ciągły wyrzut pary w ilości 10 g na minutę wygładza nierówności, a dodatkowe uderzenie pary w ilości 45 g pozwala prasować grube tkaniny i oporne fałdy.

Dzięki funkcjom takim jak zbiornik na wodę o pojemności 70 ml, czy łatwemu prasowaniu pionowemu, Rowenta First Class jest idealnym towarzyszem podróży, zapewniającym solidne efekty prasowania.

Dane techniczne / porównanie

WYDAJNOŚĆ PARY I MOCY
Moc 1000  W
Ciągły wyrzut pary 10  g/min
Dodatkowe uderzenie pary 45  g/min
Prasowanie w pionie    
Regulacja pary i temperatury Manualna  
WYDAJNOŚĆ STOPY
Rodzaj stopy INOX MICROSTEAM 200  
Właściwości ślizgu stopy ***  
Trwałość stopy/odporność na zarysowania ***  
Ciągłe rozprowadzanie pary Końcówka, bok i środek  
Wyprofilowana końcówka stopy    
KOMFORT UŻYTKOWANIA
Wygodny uchwyt    
Długość przewodu zasilającego 2  m
Pojemność zbiornika na wodę 70  ml
Pojemność zbiornika na wodę (oz) 2.4  oz
Bi-volt (travel iron only)    
INNE FUNKCJE
Kolory Light blue  

Dokumentacja

FAQStopa z powłoką Durilium:
Regularnie czyścić stopę wilgotnym niemetalowym zmywakiem do naczyń. Aby ułatwić sobie czyszczenie oraz uniknąć korozji stopę żelazka można przecierać wilgotną gąbką w czasie, gdy nadal jest ciepła.
Jeżeli usunięcie zanieczyszczeń jest utrudnione, należy użyć sztyftu przeznaczonego do czyszczenia powłoki Durilium.

Stopa ze stali nierdzewnej:
Stopę żelazka należy czyścić, gdy jest zimna, za pomocą wilgotnej ściereczki lub miękkiej gąbki.

Stopa z powłoką Autoclean:
W celu uniknięcia ryzyka uszkodzenia powierzchni zaleca się przetarcie ciepłej stopy wilgotną ściereczką.
Uwaga: użycie środka do czyszczenia żelazek spowoduje uszkodzenie powłoki samoczyszczącej Autoclean.
Aby zapobiec zagrożeniom dla zdrowia, należy podjąć odpowiednie środki bezpieczeństwa.
Ogromnie ważne jest by nie pozostawiać rozgrzanego żelazka bez nadzoru.
Ma to na celu nie tylko zapobieganie przegrzewaniu się żelazka lub powierzchni, na której zostało ono ustawione, ale również uniknięcie ryzyka poparzenia. W przypadku uzasadnionych obaw o bezpieczeństwo warto wybrać żelazko z wyłącznikiem automatycznym.
Nigdy…
Nigdy nie pozostawiać żelazka w zasięgu dzieci lub zwierząt, które mogą strącić żelazko, co mogłoby zakończyć się dla nich urazami ciała.
Podobnie jak innych urządzeń elektrycznych żelazka nie należy wkładać do wody.
Nie należy używać żelazka, które upadło lub ma uszkodzony kabel zasilający. W razie wątpliwości co do stanu żelazka należy skontaktować się z serwisem.
Przed odstawieniem, rozpoczęciem czyszczenia oraz napełnieniem żelazka wodą (nie dotyczy modeli z wyjmowanym zbiornikiem na wodę) należy odłączyć je od zasilania. Regularnie sprawdzać poziom wody.
3 możliwe przyczyny:
• Brak zasilania. Sprawdzić prawidłowe podłączenie wtyczki lub podłączyć ją do innego gniazdka.
• Ustawienie na zbyt niską temperaturę. Ustawić pokrętło regulacji temperatury w położeniu wyższej temperatury.
• Zadziałał elektroniczny wyłącznik automatyczny. Poruszyć żelazkiem.
* W zależności od modelu.
Wszystkie żelazka są wyposażone w lampkę termostatu. Włączanie się i wyłączanie termostatu jest zjawiskiem normalnym. Termostat zapewnia utrzymanie pożądanej temperatury stopy. Jeżeli lampka trybu automatycznego wyłączenia Auto Off pulsuje, konieczne jest wyłączenie trybu Auto Off. W tym celu należy delikatnie potrząsnąć żelazkiem, co spowoduje ponowne uruchomienie nagrzewania.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Za pomocą termostatu należy dostosować temperaturę do rodzaju materiału. Przyczyną przywierania może być użycie krochmalu. Używając krochmalu, należy spryskać nim odzież z tej strony, która nie ma kontaktu ze stopą żelazka. Oczyść stopę z gumowych nadruków znajdujących się na materiale (materiał taki należy każdorazowo prasować na odwrotnej stronie gumowych nadruków).
Im większa moc, tym szybcież żelazko osiąga wybraną temperaturę.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.