Ciche wentylatory dla świeżej i komfortowej atmosfery

Komfort w domu nie zależy tylko od jego wystroju czy układu, ale również od panującej w nim atmosfery. Chcielibyśmy, aby była to oaza letniej świeżości. Chłód, który będzie Cię otaczał, kiedy zechcesz i w żądanym stopniu.

  • Rowenta-articles-Silent-fans_03.jpg
  • Rowenta-articles-Silent-fans_05.jpg

Zwykle wybieramy wentylatory na podstawie dwóch najważniejszych kryteriów.

Po pierwsze siła chłodzenia. Zależy ona nie tylko od długości łopatek, a zarazem obwodu górnej części urządzenia, ale również od mocy silnika. Silniki o mocy 60 watów i wyższej zapewniają skuteczną wentylację.

Drugim kryterium jest poziom hałasu. Trudno cieszyć się chłodem, jaki zapewnia wentylator, który, na najwyższym poziomie mocy, uniemożliwia oglądanie ulubionego programu telewizyjnego lub nie pozwala spać.

Made in Rowenta

Tworząc gamę wentylatorów Turbo Silence, Rowenta uwzględniła te dwie cechy. Wyposażone w silnik o mocy 70 watów oraz śmigło o średnicy 40 cm zapewniają przepływ powietrza osiągający do 80 m3 na minutę. Dzięki takim parametrom przepływu działają skutecznie nawet w najbardziej przestronnych pomieszczeniach. Funkcja automatycznych obrotów oraz cztery poziomy prędkości umożliwiają regulację wentylatora według potrzeb i przestrzeni, którą chcesz schłodzić.

Drugim przedmiotem zainteresowania projektantów z firmy Rowenta był poziom hałasu. 50 decybeli na 1 poziomie prędkości sprawia, że wentylatory Turbo Silence są bardzo dyskretne. Dzięki temu można korzystać z nich w nocy bez obaw, że będą zakłócały sen. Ciche wentylatory są dostępne w wersji stołowej i podłogowej. Te pierwsze można postawić na stoliku lub biurku, drugie mają regulowaną nóżkę. To praktyczne przy przenoszeniu się z kanapy w pokoju dziennym na kuchenny taboret.

Jedną z zalet, o których często zapominamy, jest to, że owady latające nie mają szans z wentylatorem: to zbyt silny podmuch dla ich małych skrzydełek! Prawie jest nam ich żal, ale to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie mogą opędzić się od komarów. To oznacza, że wentylator jest prostym sposobem na ochronę przed nieprzyjemnymi ukąszeniami w ciepłe letnie wieczory. Aby wzmocnić ten efekt, Rowenta zaprojektowała wentylator Turbo Silence Protect. Dla funkcji odstraszania komarów przewidziano specjalny pojemnik na tabletki przeciwko insektom. To potęguje efekt odstraszający tego typu produktów. Jako najwyższy model w ofercie,

wentylator jest również wyposażony w elektroniczny panel sterowania, który jest zdejmowany i może służyć jako pilot zdalnego sterowania.

Podsumowując, urządzenie generuje maksymalną moc chłodzenia przy minimalnym poziomie hałasu, a Ty nawet nie musisz wstawać z miejsca, aby zmienić jego ustawienia, dzięki czemu możesz bez przeszkód oddawać się relaksowi.

* Badanie „Użytkowanie i postawa”, 896 respondentów, Brazylia, listopad 2011 roku.