Strzyżenie krok po kroku

Wyczerpana bateria w połowie pracy to mało komfortowa sytuacja, dlatego też przed przystąpieniem do strzyżenia warto odpowiednio się przygotować.

Oto przydatne podsumowanie poszczególnych kroków w ramach przygotowań :

1. Sprawdź stan naładowania baterii i w razie potrzeby naładuj ją.

2. Przed rozpoczęciem umyj włosy i wysusz je w kierunku żądanego ostatecznego kształtu fryzury.

3. Chroń ubrania – przykryj ramiona ręcznikiem, tak jak u fryzjera.

4. Stań przed lustrem, jeśli samodzielnie strzyżesz włosy – rób to wyłącznie jeśli masz duże doświadczenie – lub, jeśli ktoś Ci pomaga, usiądź wygodnie na krześle w taki sposób, aby osoba strzygąca włosy widziała czubek Twojej głowy oraz wszelkie zagłębienia i wypukłości w kierunku karku.

Odpręż się, a wszystko pójdzie jak z płatka !

Czynność: Strzyżenie krok po kroku

Sekretem dobrego strzyżenia jest trzymanie trymera pod kątem prostym w kierunku do czaszki, z zębami grzebyka skierowanymi nieco ku górze, i cięcie w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów. Najpopularniejsze postępowanie w przypadku „klasycznej” fryzury wymaga użycia dwóch rozmiarów nasadek grzebieniowych.

Zacznij od najdłuższej, a potem użyj krótszej nasadki do strzyżenia okolicy szyi i boków głowy. Podczas strzyżenia trymer elektryczny musi być w ciągłym ruchu.

Rób częste przerwy, aby przeczesać włosy i przyjrzeć się dotychczasowym efektom. W razie potrzeby wyrównaj włosy.

Podczas strzyżenia ścięte włosy odkładające się na nasadce mogą spowalniać pracę trymera. W takiej sytuacji należy wyłączyć urządzenie i usunąć najdłuższe włoski za pomocą szczoteczki.

Na koniec za pomocą nożyczek doprowadź do ładu okolice uszu, bokobrodów i szyi. Nie zapomnij o usunięciu owłosienia w „nietypowych” miejscach, na przykład niewielkich włosków na szyi – zrób to za pomocą najmniejszej nasadki.

Perfekcjoniści mogą również usunąć włoski z nosa i uszu za pomocą trymera do nosa lub trymera uniwersalnego.
Elegancki wygląd gwarantowany !

Sytuacje specjalne: w przypadku długich włosów należy wybrać większy rozmiar nasadki i korzystać z grzebienia.
Przy goleniu na mokro nie trzeba używać nakładek grzebieniowych !

Elektryczne trymery do włosów i zarostu oraz golarki wymagają minimalnej obsługi serwisowej. Należy przestrzegać cykli ładowania i rozładowywania baterii. Po każdym użyciu głowicę trymera należy dokładnie oczyścić za pomocą małej szczoteczki, tak aby usunąć włosy mogące obniżać skuteczność działania urządzenia. Po każdym użyciu należy naoliwić ostrze za pomocą smaru dołączonego do zestawu.