Zapuść brodę NIE REZYGNUJ Z ZAROSTU !

Aby nie poświęcać zbyt dużo czasu na pielęgnację zarostu, pamiętaj o regularności! Bez odpowiedniej pielęgnacji broda szybko zamieni się w niechlujny bałagan.

Co około 2 dni należy uporządkować brodę. Za pomocą trymera elektrycznego (najlepiej trymera do brody) i grzebienia: ostrożnie, delikatnie rozczesz brodę, a następnie lekko przystrzyż... 5 minut, tyle wystarczy!

Regularna pielęgnacja to właśnie to, co stanowi różnicę. Aby zwiększyć komfort, nawilżaj skórę – i brodę – codziennie stosując krem.

Czy na pewno masz już idealną golarkę elektryczną lub trymer ?

Jak zostać specjalistą

Przygotuj się !

Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz wszystko, co potrzebne: trymer elektryczny – który ładował się przynajmniej przez 8–12 godzin przed pierwszym użyciem – oraz akcesoria, nożyczki, grzebień, ręcznik i lusterko. Wszystko gotowe? Zanim uruchomisz trymer, przeczytaj instrukcję obsługi i postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami.

Jak wybrać nasadkę grzebieniową

Nasadka grzebieniowa, czyli element nakładany na ostrze trymera, służy do regulacji długości strzyżenia. Którą najlepiej wybrać? Jako nowicjusz w dziedzinie fryzjerstwa nie ryzykuj – zacznij od największego rozmiaru.

Po pierwszej próbie możesz zmienić nasadkę grzebieniową na inną, tak aby stopniowo dojść do preferowanej długości zarostu. Niektóre trymery mają możliwość regulacji nasadki grzebieniowej. W takim przypadku regulacja długości strzyżenia jest bardzo wygodna – wystarczy użyć przycisku, bez konieczności wymiany nasadek.

W zależności do modelu długość strzyżenia waha się od 3 do 45 mm w przypadku trymerów do włosów i od 0,5 do 25 mm dla trymerów do brody.

 • Rowenta-articles-Grow-a-beard_01-03.jpg
 • Rowenta-articles-Grow-a-beard_02-04.jpg
 • growbeard_icon1.png

  Ustawienia

  1

 • growbeard_icon2.png

  Ustawienia

  2

 • growbeard_icon3.png

  Ustawienia

  3

 • growbeard_icon4.png

  Ustawienia

  4

 • growbeard_icon5.png

  Ustawienia

  5

 • growbeard_icon6.png

  Ustawienia

  6

 • growbeard_icon7.png

  Ustawienia

  7

W zależności od modelu można korzystać z wodoodpornego trymera lub trymera do strzyżenia na sucho i na mokro pod prysznicem. Podstawowe zasady są takie same, jak w przypadku strzyżenia włosów. Precyzja, spokój i równe strzyżenie !

Kieruj nasadkę grzebieniową w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Wybierz nasadkę, która wygląda na zbliżoną do żądanej długości, i przetestuj ją w mniej widocznym miejscu. W razie potrzeby powtarzaj czynność z innymi rozmiarami nasadek.

Na koniec, za pomocą małych nożyczek, przytnij zarost w okolicy uszu i bokobrodów. Ustaw nasadkę grzebieniową na 3 mm, czyli słynny „trzydniowy zarost”. Jeśli chcesz całkowicie usunąć wszelkie ślady owłosienia w dowolnym miejscu ciała, nie używaj nasadki, tak aby ostrze znajdowało się jak najbliżej skóry. Większości wodoodpornych trymerów można używać na całym ciele.

Elektryczne trymery do włosów i zarostu oraz golarki wymagają minimalnej konserwacji.

Należy przestrzegać cykli ładowania i rozładowywania baterii. Po każdym użyciu głowicę trymera należy dokładnie oczyścić za pomocą małej szczoteczki, tak aby usunąć włosy mogące obniżać skuteczność działania urządzenia. Po każdym użyciu należy naoliwić ostrze za pomocą smaru dołączonego do zestawu.

Broda jest korzystna dla zdrowia

Według badań przeprowadzonych przez czasopismo Radiation Protection Dosymetry, zarost na twarzy zatrzymuje 90–95% promieni słonecznych UV.

Kto by pomyślał, że broda może chronić twarz przez poparzeniami słonecznymi i przedwczesnym starzeniem się skóry? Ale to nie wszystko: bokobrody stanowią również barierę dla przeziębień i zarazków...

I wreszcie, broda grzeje zimą... Nie trzeba nosić szalika !

Broda jest przede wszystkim kwestią wyglądu i stylu, jednak nie należy zapominać, że zarost chroni również przed określonymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.